Komple Detaylı Oto Kuaför Nasıl Yapılır?

Bir araba bayanlar için (genellikle) sadece basit bir taşıttır, ama biz erkekler için çok daha önemlidir. Ona gözümüz gibi bakar, en ufak bir zarar gelmesini istemeyiz.

Yani lafı uzatmadan arabalar erkekler için çok değerli. Bizde sizin verdiğiniz bu değeri bildiğimiz için en az sizin kadar dikkat ediyor, özen gösteriyoruz.

Aracınızı nasıl temizliyoruz?

Sizden teslim aldıktan sonra aracınızla tanışıyoruz. Önce her yerini kontrol edip nerelerin ne derecede temizliğe ihtiyacı olduğunu kontrol ediyoruz. Ardından temizleme işlemlerine başlıyoruz.

Önce paspasları çıkarıp elektrik süpürgesi ile komple kaba tozları süpürüp temizliyoruz (koltuklar dahil).

Uygulamaya ilk olarak tavandan başlıyoruz. Tavan döşemesini sıcak buhar püskürterek yumuşatıp, mikrofiber bez ile silerek temizliyoruz. Tavanda kesinlikle fırçalama ve vakumlama yapmıyoruz. Tavanda fırça ve vakum sarkma ve bozulmalara neden olabilir.

Tavandan sonra önce sol ön koltuk olmak üzere sonrasında arka koltuklara son olarak sağ ön koltuğa geçiyoruz. Koltuklar insan sağlığına zararsız leke çıkarıcı deterjanla ilaçlanır. Sonrasında koltukların her birini makina ile fırçalarız. Son olarak güçlü vakum cihazı ile yumuşamış olan tüm kirleri vakumlayarak alıyoruz. Elektrik süpürgesi ile çektirmek en önemli kısımlardan biri. Çünkü güçlü vakum ile çekilmeyen kirler yine aynı yerinde kalacağından diğer tüm işlemlerin bir faydası olmayacak.

Ardından aracın kapı içlerini (kapı iç döşemesi ve plastik aksamlar) temizlemeye başlıyoruz. Koltuklarda olduğu gibi önce fırçalama, elektrik süpürgesiyle çektirme ve plastik aksamların temizlenmesini yapıyoruz. Kapı içleri temizlendikten sonra aracın tabanına daha güçlü deterjan karışımı püskürtüp daha sert fırça ile fırçalayıp kirlerin çıkarılmasını sağladıktan sonra elektrik süpürgesiyle çektiriyoruz.

whatsapp mesaj

Bu anlattıklarımı daha iyi anlamak için oto kuaför öncesi ve sonrası yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

https://youtu.be/4AQBbBvGNLs

koltuk temizleme öncesi sonrası
Buhar, ilaçlama, fırça ve vakum uygulamalarından geçen koltuklarda kir ve leke kalması imkansızdır. Vakumlama yöntemi ile temizlendiği için koltuklar kesinlikle kusma yapmaz.

Fiyatlarımız hakkında bilgi almak için fiyat listesi sayfamıza göz atabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyat Listesi İletişim

Basınçlı Buharla Hijyenik Temizleme

Taban temizliği de bittikten sonra aracın iç kısımlarını basınçlı sıcak buharla komple temizliyoruz. Tavan, taban, koltuklar, kapı içleri buharla mikroplarından arındırıp mikrofiber bezle siliyoruz.

Havalandırma kanallarına basınçlı buhar tutarak içindeki mikropların bakterilerin temizlenmesini sağlıyoruz ve giriş kısımlarını detaylı olarak temizliyoruz.

Temizlik bittikten sonra aracın tüm kapılarını kapatıp içine sürekli buhar basarak içeride bir sauna odası hali oluşturuyoruz. Bu sauna sayesinde mikrop, bakteri ve mantar oluşumları temizleniyor. Havalandırma kanal temizliğini aşağıdaki videoda görebilirsiniz.

Buhar Temizlikte Ne İşe Yarıyor?

Bu soru müşterilerimiz tarafından en çok sorulan soruların başında yer alıyor. Buhar ve sıcak su aslında uzun yıllardır temizlik için hayatımızda. Örneğin bulaşık, çamaşır makineleri sıcak su kullanır. Kirleri daha kolay yumuşatması ve çıkarması için. Hamama gideriz, buhar odalarına, saunalara gireriz. Bunun nedeni yine kirlerin yumuşayıp çıkması gözeneklerin açılması ve mikrop ve bakterilerin temizlenmesi içindir. Bu mantıktan yola çıkarak buharın nasıl bir temizleme gücü olduğunu anlayabilirsiniz.

Araç İçi Kurutma Uygulaması

Aracın tüm iç temizlik işlemleri bittikten sonra aracınızı ahtapot kurutma cihazı ile hiçbir ıslak yer kalmayacak şekilde tamamen kurutuyoruz. Ahtapot kurutma cihazı aracın içine sıcak hava vererek hızlı şekilde kurumasını sağlamaktadır. Araç içi kurutma uygulaması ile ilgili detayları buradaki yazımızdan okuyabilirsiniz.

Sıra Araç Dış Yıkamada

Buharla temizlik de bittikten sonra sıra dış yıkamaya geliyor. Aracınızın dışını düşük basınçlı su ile yıkıyoruz.

Neden Düşük Basınçlı Su İle Yıkıyoruz?

Burasıda gerçekten önemli. Düşük basınçlı makine kullanmadığımızı gören müşterilerimiz buna anlam veremiyor. Ancak burasıda önemli bir ayrıntı. Yüksek basınçlı makineler 150-200 bar basınç uygular. Bu basınca eliniz dayanamaz, ayakkabınıza tutsanız ayakkabınızı keser. Hatta araba lastiğini bile patlattığını duydum. Cam kenarındaki fitillere verdiği zararı birçok kişi görmüş yaşamıştır. Bizim işimiz de sizin aracınızı temizlemek ve tüm zarardan korumak olduğu için basınçsız yada az basınçlı su ile güzelce arabanızı yıkıyoruz.

Sırada İşin En Zevkli Yani Makyaj Kısmı

Tüm işler bittiğine göre aracınıza makyaj yapma zamanı geldi. İçindeki tüm plastik aksamları (göğüslük, kapı içleri, kapı fitilleri) profesyonel plastik parlatıcı ve koruyucu madde ile parlatıyoruz. Bu madde normal oto yıkamadakiler gibi sulandırılmış slikon değidir.  Aracınızdan uzun süre çıkmaz ve toz tutmaz. 

Unutmadan lastikleri de parlatıp temizleme işlemlerinin tümünü bitiriyoruz.

Daha Fazla Göster

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu