Araçların Taban Döşemesi ve Koltuk Kurutma İşlemi

Genellikle kış aylarında ve yoğun yağmur yağışı sonrasında bazen araçların içine su girebiliyor ve gerek taban halısı gerek koltuklar ıslanabiliyor. Bu durumda aracın taban halısı kurutulmadığında çok ağır bir nem kokusu yapacaktır.

Böyle bir durumla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 4 Kollu ahtapot araç kurutma makinası ile profesyonel olarak ve çok kısa sürede aracınızın tüm iç aksamlarını kurutuyoruz.

4 Kollu ahtapot kurutma makinasını detaylı temizlik yaptığımız araçların da koltukları, taban halısı ve diğer iç kısımların çabuk ve güzel bir şekilde kurutulmasında kullanıyoruz.

Koltuk ve Taban Kurutma Neden Bu Kadar Önemli?

Detaylı iç temizlik yapılan araçların içinde yani tavan, taban ve koltuklarında ıslaklık kalacaktır. Vakumla kirli sular çekilse de bir miktar su yine de araç içinde kalıyor. Bu kalan su kurutma makinası ile kurutulmadığında aracın içinde çok ağır ve pis bir rutubet kokusuna neden olacaktır. Bu şekilde araca binmek bile istemeyeceksiniz.

İşte bu nedenle biz detaylı temizlik yaptığımız tüm araçları ve içine su giren ve ıslanan araçları ahtapot ile kurutarak kupkuru şekilde teslim ediyoruz.

Yağmurda Araca Su Girmesi

Şehrimizde malum çok aşırı yağmur yağışları oluyor ve genellikle su tahliye kanallarının tıkanması nedeni ile araçların içine su girebiliyor. Bu durumda aracın taban halısı ıslanıyor.

Ancak bu durumu çözmek sandığınız kadar kolay olmayabilir. Çünkü taban halısı altında olan yalıtım malzemeleri aşırı derecede suyu emer ve kurutma işlemi dışarıdan çektirme ile imkansızdır.

Yağmur Suyu Alan Araç Nasıl Kurutulur?

Aşağıdaki resimlerde de göreceğiniz gibi yağmurda araca su girdiğinde aracın koltuklarının ve taban halısının tamamen sökülüp içerideki yalıtım malzemesinin tamamen kurutulması gerekmektedir. Tamamen kurutulduktan sonra araç içi toplanır ve teslim edilir.

Araç İçi Kurutulmazsa Ne Olur?

Su almış olan aracınızın içi kurutulmazsa öncelikli olarak çok ağır bir nem kokusu olacaktır. Buna dayanmak gerçekten zor. Fakat bunun yanında aracın tabanını kısa sürede çürütecektir. 1 Sene içinde aracın tabanı dökülmeye başlayabilir.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Makaleler

7 Yorum

  1. Aracımı getirmek istiyorum. Koltuklarına kadar temizlensin ıstiyorum. Bu işlem kaç saat sürüyor toplamda

  2. Manisa merkezden gelmek istiyorum yeriniz nerede ve sabah erken gelinip kaç saat içinde işlemler biter boya koruma pasta cila hare giderme paketi kolay gelsin

    1. Merhaba. Yerimiz Buca 6. Sanayi tarafında. İletişim sayfamızda tüm iletişim bilgilerimizi görebilirsiniz. Pasta Cila ve Boya koruma uygulamamız 4-5 saat sürmektedir.

    1. Ahtapot aracın içini kurutmak için kullanılan, sıcak hava veren bir cihazdır. Temizlikte buhar, temizlik maddeleri, fırçalama ve vakumlama uygulamaları yapılıyor. Fiyat bilgisi için http://www.otokuaforizmir.com/fiyat-listesi bağlantısındaki sayfamızı inceleyebilirsiniz. Ayrıca telefonla da bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu