Audi A3 IGL Coatings Seramik Kaplama

Eşsiz bir kırmızıya sahip olan Audi A3 sedan araca IGL Coatings cam seramik kaplama uygulaması yaptık.

Aracın detaylı dış yıkaması ile işe başladık. Detaylı dış yıkamanın ardından demir tozu temizliği ve kil temizliği uygulamaları yapıldı. Demir tozu ve kil ile yüzeydeki tüm yabancı cisimler temizlendikten sonra aracımız pasta yapmaya hazır hale geldi.

Pasta uygulamasında kalın pasta, ince pasta ve son olarak hare giderici yapıldı. Burada uzun uzun detaya giremeyeceğimiz için uygulamayı ana hatlarıyla anlatıyoruz. Kimi yerde trizact uygulaması, kimi yerlerde kalın pastadan sonra ara kat pasta kimi yerlerde ise direk ince pasta kullanıldı. Bu kombinasyon aracın boyasına, aldığı hasara göre değişmektedir.

Pasta uygulamasında esas aldığımız düşünce, aracın boyasına en az dokunuşla en iyi konuma getirmektir. Boyanın mikron değerlerini ne kadar az kullanırsak o kadar uzun ömürlü olacaktır.

Pasta kombinasyonu uygulaması bittikten sonra aracımız tekrardan yıkandı ve kurutulduktan sonra IPA ile silinerek üzerinde kalan pasta yağları temizlendi.

Tamamen kusursuz, pürüzsüz ve parlak hale gelen boya yüzeyi artık seramik kaplama için hazır.

Seramik kapama ürünü olarak bu aracımızda IGL Coatings cam seramik kaplama kullandık. Kendini yenileme özelliği ve %85 slika içeriği ile diğer tüm seramik kaplama ürünlerinden sıyrılan IGL Coatings eşsiz bir parlaklık vermektedir.

Seramik kaplama da en yüksek verimi almak için mutlaka 1 şişe seramik 1 araca tamamen kullanılmalıdır. Vernik yüzeyi seramik ürününe tamamen doymalı ve kalın bir tabaka oluşturmalıdır.

Aracımızın üzerine 2 kat seramik kaplama uyguladıktan sonra araç kürleşme sürecine girdi. Bu sırada aracın tüm iç detaylı temizliği de araç içi sıfır gibi olacak şekilde yapıldı.

Daha Fazla Göster

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu