Demir Tozu Nedir? Demir Tozu Temizliği Nasıl Yapılır?

Araçların vernik yüzeyin yapışan demir tozları olarak tabir edilen tozlar nasıl yapışır, nasıl temizlenir gibi soruların cevaplarını bu yazımızda detaylı olarak bulabilirsiniz.

Demir tozları diye tek başlık altında toplanan, balata tozları, sanayi tozları, havada uçuşan metal kalıntılarıdır. Bunlar yolda seyahat halindeyken aracınızın vernik yüzeyine yapışır ve normal yıkamalarla kesinlikle çıkmaz. Demir tozlarını çıkarmak için özel olarak üretilmiş olan demir tozu temizleme maddeleri kullanılmalıdır.

Demir tozu temizliği nasıl yapılır?

Demir tozlarını temizlemek için özel olarak üretilmiş olan temizleyici madde bir sprey içine konur. Bu sprey ile aracın tüm yüzeyini kaplayacak şekilde araç yüzeyine püskürtülür. Püskürtülen demir tozu temizleme maddesi birkaç dakika içinde araç vernik yüzeyindeki demir tozlarını morartarak çıkartacaktır. Aşağıdaki resim ve videolarda da bunu görebilirsiniz.

Demir tozu temizleme maddesi tamamen kurumadan aracınızı suyla yıkayabilirsiniz.

Demir tozu temizliği neden önemlidir?

Demir tozu temizliği özellikle pasta uygulamasından önce mutlaka yapılmalıdır. Pasta uygulamasından önce demir tozu temizliği yapılmaz ise, bu araç yüzeyindeki gözle görülmeyen yıkama ile çıkmayan demir tozları aracın vernik yüzeyine tamamen gömülür. İlerleyen zamanlarda içeriye gömülen bu demir tozları korozyona paslanmaya ve aracın çürümesine neden olur. 

Demir Tozu Temizliği Resimleri

Demir Tozu Temizliği Yapılan Araç Videosu

Daha Fazla Göster

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu