Nisan Qashqai Antibakteriyel Sıfır Gibi Paketi

Yeni aldığı Nissan Qashqai marka aracının önceki sahibinden hiçbir iz kalmasını istemeyen müşterimiz aracını bize teslim etti. Araç önceki sahibinde oldukça bakımsız kullanılmış, boya yüzeyleri çizikler içindeydi. Koltuklar, tavan ve taban ilk alındığı günden beri hiç temizlenmemişti.

Aracın detaylı iç temizliği ile uygulamalarımıza başladık. Önce sıcak basınçlı buhar ile tavan temizliğini yaptığımız aracın sonrasında koltuklarını buharladık, ilaçladık ve fırçaladık. Koltuk ve döşeme temizliğini nasıl yaptığımızı buradaki yazımızı okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu işlemlerden sonra yumuşayan kirleri güçlü vakum makinası ile çektirdik. Böylelikle aracın koltuklarında birikmiş ve katılaşmış olan tüm kir ve bakterileri çıkarmış olduk.  Taban halısında da aynı yöntemler kullanılarak temizliği sağlanmıştır. Detaylı oto kuaför uygulamamızı buradaki yazımızda hada detaylı anlattık.

Aracın dış boya yüzeyini pasta uygulamasına hazır hale getirmek için önce kil hamuru ile demir tozu ve egsoz gazı kirlerini çıkardık. Pasta uygulamasına hazır hale gelen aracın hangi pasta kombinasyonu kullanılarak parlatılacağına karar vermek için önce boya kalınlık değerlerini ölçtük.

Pasta kombinasyonu ile aracın boya yüzeyini çiziksiz ve parlak hale getirdik. Bundan sonra boya koruma uygulaması ile boyanın parlaklığını uzun süreler korumasını sağladık.

Sıfır gibi paketimizde aracın motor temizliği, motor koruması, far temizleme ve far parlatması gibi tüm uygulamalar yapılmaktadır. Uygulamaların tümü bittikten sonra aracın fotoğraflarını çekmeyi de ihmal etmedik. Aşağıdaki resimlerde aracın tüm uygulama öncesi ve sonrası resimlerini de görebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Benzer Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı